tutyfolie.cz

Protisluneční okenní fólie

Prvořadým úkolem protisluneční fólie aplikované na okna je zamezit průniku slunečního záření do interiérů budov a tím omezit jeho přehřívání. Vyšší teplota v místnosti způsobuje přehřívání nejen lidského organismu ale i domácích zvířat či rostlin. S tím je následně u lidí spojená snížená pracovní výkonnost, případně i riziko zdravotních problémů.

Velký význam mají fólie proti slunci aplikované na skla v objektech s klimatizací, protože přináší nezanedbatelné energetické úspory, protože umožňují instalaci klimatizačních jednotek s nižším potřebným provozním výkonem. 

Protisluneční fólie obsahují metalizované vrstvy, které zaručují jejich maximální účinnost. Jejich UV filtry zadrží až 98% škodlivého UV záření, které způsobuje stárnutí interiéru a blednutí barev. Mají extrémně kvalitní povrch, který je odolný i proti poškrábání. Díky snížené průhlednosti tak chrání i Vaše soukromí.

Nesmíme zapomenout zmínit i skutečnost, že fólie dodají objektům i na atraktivitě. Protisluneční fólie dodáváme v různých barevných variantách s několika stupni propustnosti světla. Jsou určeny na instalaci do objektů vystavených přímému slunečnímu záření, jako jsou byty, rodinné domy, kanceláře, obchody.

Protisluneční okenní fólie interiérové

Vnitřní protisluneční fólie se aplikují na jednoduchá skla, kde je díky tomu v interiéru docíleno velkého protislunečního účinku a snížení prostupujícího záření.

Protisluneční okenní fólie exteriérové

Aby bylo dosaženo co největšího protislunečního účinku a zejména se omezilo riziko, že sklo by prasklo, se protisluneční exteriérové fólie montují výhradně na izolační dvojskla z vnější strany. Exteriérové i interiérové protisluneční fólie jsou dodávány v různých barevných variantách (stříbrná, neutrální, bronzová atd.) a v různých stupních tmavostí (prostup světla 15%, 20%, 35% atd.)

Údržba protislunečních fólií

Protisluneční fólie není třeba nijak speciální udržovat. Umyjí se 30 dní po instalaci (po vyschnutí a vytvrdnutí lepidla). Druhá strana skla se může mýt hned. Fólie myjeme normálně vodou se saponátem, měkkým kusem látky či papírovými ubrousky, houbičkami a gumovou stěrkou.