tutyfolie.cz

Bezpečnostní a ochranné fólie

Bezpečnostní a ochranné fólie účinně řeší přídavnou ochranu lidí, majetku, budov, zařízení a materiálu. Jsou naprosto nenápadné, téměř neviditelné a rovněž velmi odolné. Vyrábí se z velmi kvalitního vysoce pevnostního, bezbarvého polyesteru s vysokou průhledností. I ochranné fólie ale mohou být i všelijak různě zabarvené, nebo pokovené což sdružuje jejich ochrannou a protisluneční funkci. 

Hlavní funkcí bezpečnostní a ochranné fólie je zabezpečení a ochrana života, majetku a zdraví. Bezpečnostní a ochranné fólie dokážou zadržet až 99% škodlivého UV záření, čímž ochrání jak vaše zdraví, tak i věci a majetek v interiéru před stárnutím a blednutím barev, díky působení slunečního světla. Dají se aplikovat na libovolné okenní sklo, výlohu či vitráž. Po montáži bezpečnostní fólie na sklo získáte bezpečnostní, vysoce odolné sklo. Takto posílené sklo Vás následně chrání před přírodními živly, vandalismem, vyloupením nebo tlakovou vlnou při explozi.

Kam bezpečnostní fólie nainstalovat?

Bezpečnostní fólie jsou vhodná na skla oken rodinných domů, bytů, na vitríny či výlohy obchodů, skleněné vchodové dveře bank, střešní okna atd.

Sklo s nainstalovanou bezpečnostní fólií po ataku sice praskne, ale bezpečnostní fólie ho udrží vcelku a zabrání tak jeho vypadnutí či vysypání a následnému vniknutí dovnitř.

Bezpečnostní fólie zároveň zabrání pořezání střepy skla osoby vyskytující se u okna při jeho rozbití.

Doporučuje se aplikovat bezpečnostní fólie i na okna, vybavená mřížemi. Mříže sice odolají zlodějům, ale neochrání proti různým předmětům vhozeným proti sklu do místnosti (dělobuchy, zápalné láhve, kameny atd.).

Údržba bezpečnostních fólií

Bezpečnostní fólie není potřeba nijak zvlášť speciálně udržovat. Umyjí se 30 dní po instalaci (po vyschnutí a vytvrdnutí lepidla). Druhá strana skla se může mýt hned. Fólie myjeme normálně vodou se saponátem, měkkým kusem látky či papírovými ubrousky, houbičkami a gumovou stěrkou.